עבודה באירופה

עבודה באירופה

ישראלים רבים מתעניינים בעובדה בחו“ל ואחת האפשרויות היא עבודה באירופה. ישראלים רבים מוצאים עבודות במדינות שונות באירופה - כמו למשל עבודה באמסטרדם, עבודה בברלין, עבודה בברצלונה ועוד מגוון ערים ומדינות בכל רחבי היבשת. עבודה באירופה היא גם חוויה וגם הזדמנות להרוויח כסף טוב בהשוואה למשכורות בארץ. ישנם ישראלים אשר מחפשים עבודה זמנית, וישנם אנשים אשר מחפשים עבודה באירופה לטווח ארוך. 

היתרונות של עבודה באירופה

  • הזדמנות לחסוך כסף. הכלכלה במדינות אירופה שונה מהכלכלה בישראל ואפילו עבודות במלצרות יכולות לספק לכם הכנסה יפה במושגים של הארץ.
     
  • הזדמנות לראות עולם. במהלך עבודה באירופה אתם יכולים לבקר באתרי תיירות מובילים וליהנות מכל האטרקציות של אירופה. אירופה היא מדינה מאוד מגוונת ויש בה הרים מושלגים, חופי ים אטרקטיביים, ערים סואנות ואזורים כפריים.
  • הזדמנות ללמוד שפות חדשות. במהלך עבודה באירופה אתם יכולים ללמוד שפות שונות. בדרך כלל זה קורה באופן טבעי. למשל לאחר כמה חודשים של עבודה בספרד אתם תתחילו לקלוט ספרדית.
  • הזדמנות ללימודים. באירופה תוכלו למצוא כמה ממוסדות החינוך הנחשבים ביותר בעולם. אתם יכולים לשלב עבודה באירופה יחדיו עם לימודים. אלו יכולים להיות לימוד אומנות, לימודי וטרינריה או כל תחום אחר אשר מעניין אתכם.
  • הזדמנות להכיר אנשים. במהלך החיים באירופה אתם תפגשו מגוון גדול של אנשים ותזכו ליצור קשרים חברתיים וגם קשרים עסקיים. ישנם אפילו ישראלים שפגשו שם בני ובנות זוג.

לעבוד באופן חוקי

לא כל האנשים אשר מגיעים לעבוד באירופה עושים את זה באופן חוקי, אך אנו תמיד ממליצים לעשות זאת באופן חוקי. אף אחד לא רוצה להסתבך עם משטרת ההגירה ולהיות מגורש. דבר שכזה יכול להשאיר הרבה טעם רע. אנשים אשר עובדים ללא אישורי העבודה הנדרשים תמיד חיים בפחד. כמו כן עובדים ללא אישור במקרים רבים מנוצלים על ידי המעסיקים. ישראלים רבים, כמו למשל צאצאים של מגורשי ספרד, הצליחו להשיג דרכון אירופאי. אם זה המקרה שלכם אז נפתח בפניכם עולם שלם של אפשרויות לעבודה באירופה. אבל לא כל מדינות אירופה הן חלק מהאיחוד האירופי ולכל מדינה יש חוקי ההגירה שלה וחשוב לבדוק את הדברים. גם אם אין לכם דרכון אירופאי ישנן דרכים שונות על מנת לעבוד באופן חוקי. מעסיקים אשר מעוניינים להעסיק אתכם יכולים לסייע לכם להשיג את האישורים הנדרשים. כמו כן במדינות שונות ישנם מקצועות נדרשים אשר מאפשרים לכם להשיג אישורי עבודה בקלות.

עבודות באירופה - מבחר עבודות

עבודות עונתיות בחקלאות

במקרים שונים ישנו ביקוש לעבודות עונתיות בחקלאות, כמו למשל בעונות הקטיף של גידולים מסוימים. בעונות אלו ישנו ביקוש לכוח אדם גדול, אך לזמן קצר ולכן ניתן לקבל אישורי עבודה. אלו הן עבודות קשות, אך מי שלא מפחד מעבודה קשה יכול להרוויח הרבה כסף בזמן קצר. עבודות אלו מתאימות לאנשים חסרי ניסיון והן יכולות להיות אטרקטיביות מאוד לחיילים משוחררים.

עבודות בעגלות למוצרי ים המלח

תחום העגלות פופולרי מאוד בקרב ישראלים. אנשים אשר יודעים כיצד למכור יכולים למצוא עבודות באירופה בתחום העגלות. העגלות הן למעשה דוכני מכירות הממוקמים באזורים תיירותיים ואזורים הומי אדם. מפעילי העגלות דואגים לבחור להיטים עונתיים אשר נמכרים בקלות וזוהי הזדמנות להרוויח כסף טוב בעמלות מכירות. החברות המפעילות את העגלות בדרך כלל נשלטות על ידי ישראלים ויהיה לכם קל מאוד למצוא עבודה. יתרון נוסף הוא שהמעסיקים בדרך כלל מספקים לכם מקומות לינה וזה עוזר מאוד.

מכירות מדלת לדלת

תחום מכירות אחר אשר ישראלים רבים משתלבים בו הוא מכירות מדלת לדלת. בעבודות אלו תעברו מבית לבית ותציעו מוצרים שונים. גם כאן מדובר במוצרים בעלי ביקוש גבוה.

עבודות בשירות מדינת ישראל ובקהילות יהודיות

ישראלים רבים מוצאים עבודות באירופה בשגרירויות ישראל וארגונים שונים כמו הסוכנות היהודית. אלו יכולים להיות מאבטחים, עובדי משרד החוץ, מדרכים ועוד. אלו הן עבודות באירופה אשר בדרך כלל העובדים מגויסים עוד בישראל.

עבודות באתרים תיירותיים

אזורים תיירותיים הם מקומות בהם ישנה אווירה בינלאומית וכמובן יתרון לידיעת שפות. באזוריים תיירותיים תמיד ישנו פוטנציאל למצוא עבודות באירופה. אלו יכולות להיות עבודות בתחומים שונים כמו אתרי סקי, עבודות במלצרות, עבודות במועדונים, עבודות במכירות, עבודות בבתי מלון ועוד.

עבודה באירופה - עצות לקראת ההגעה ליעד

אם מצאתם עבודה באירופה חשוב שתתכוננו לקראת המעבר. אחד הדברים שאתם צריכים לדאוג לעצמכם הוא ביטוח רפואי. לצורך ההתחלה אתם יכולים לרכוש ביטוח בריאות למטיילים, אך זהו רק פתרון זמני. אם תהיו מרוצים ותחליטו שאתם רוצים להישאר לטווח ארוך תוכלו למצוא אחר ביטוח המתאימים לישראלים בחו“ל ומכסה טיפולים רפואיים באופן שוטף.

בטרם ההגעה חשוב שתמצאו מקום שהו תוכלו להתגורר. אם מצאתם עבודה באירופה אשר כוללת מקום מגורים זה הפתרון הכי טוב. אך לא כל העבודות מספקות לכם מקום מגורים ולפעמים עליכם לחפש בעצמכם. יתכן שתצטרכו למצוא איזה מלון זמני על מנת שיהיו לכם כמה ימים לחפש דירה. אך על מנת לקצר ולייעל את התהליך חשוב שתבצעו מחקר מקדים על מנת לאתר אזורים מתאימים, לדעת מהם טווחי המחירים ולדעת היכן לחפש. תוכלו לבצע עבודת מחקר באינטרנט וגם להיעזר בישראלים החיים באזור על מנת לקבל מידע מועיל. בימינו, בזכות הרשתות החברתיות זה יכול להיות קל מאוד ליצור קשר עם ישראלים בחו“ל ולשאול שאלות בכל מיני פורומים.

גם בתי חב“ד וקהילות יהודיות יכולים להיות מקום לפגוש אנשים, לשאול שאלות ולקבל מידע אשר יעזור לכם להסתדר. עבודה באירופה פירושה חיים במדינה זרה ולפעמים אתם זקוקים לכל מיני שירותים ולא יודעים כיצד להסתדר. בקהילות של ישראלים תוכלו לקבל הרבה מאוד עזרה וגם ליהנות מחברה אשר תספק לכם נחיתה רכה.

איך למצוא עבודה באירופה

ישנן עבודות שיחסית קל למצוא, כמו למשל עבודה בעגלות. בעבודות אלו ישנה תחלופה גדולה של עובדים ולכם תמיד ישנו ביקוש לעובדים. באינטרנט תוכלו למצוא הרבה מאוד מודעות דרושים לעבודות בעגלות בכל רחבי אירופה. כמו כן ישנם אתרי מוכרים לחיפוש עבודה בהם תוכלו למצוא עבודות באירופה. שימו לב שישנם אתרים כלליים לחיפושי עבודה בהם לפעמים ישנן הצעות לעבודה בחו“ל. אך ישנם גם אתרים המתמקדים בעבודות בחו“ל ואפילו ספציפית עבודות באירופה. וכמובן שתוכלו להיות יצירתיים ולחפש באתרי אינטרנט, רשתות חברתיות כמו פייסבוק ולינקדאין או לשאול ישראלים המתגוררים בחו“ל לגבי הזדמנויות עבודה שונות.

Subscribe