עבודה בחו"ל לצעירים - כל מה שתצטרכו לדעת 

אתם אחרי צבא ומוכנים לאתגר הבא. מה הלאה? לימודים, טיול גדול, עבודה? אולי לשלב בין האופציות? הרבה צעירים בוחרים עבודה בחו"ל מסיבות רבות, אבל איך תדעו אם זה בשבילכם ובמה לבחור? איזה כישורים תצטרכו ואיך תדעו באיזה יעד לבחור ובאיזו עבודה? האם ללכת דרך חברה או אולי לטוס ולנסות את מזלכם לבד בכתבה הבאה נסקור יתרונות וחסרונות בעבודה בחו"ל, דברים שכדאי שתדעו, וקצת על היעדים המבוקשים ביותר לעבודה בחו"ל.

סוגי עבודות בחו"ל לצעירים

עבודה בחו"ל לצעירים ללא ניסיון לרוב יהיו באחד התחומים הבאים: 

עבודה בעגלות (לרוב מוצרי קוסמטיקה) או מכירת ציורים מדלת לדלת, עבודה עם ילדים בסגנון אופר או מטפלת במשרה מלאה, עבודה במלונות, או עבודה בחוות חקלאיות ברחבי העולם (לרוב מדובר בעבודה באוסטרליה, אם כי תוכלו למצוא כמה עבודות באירופה על בסיס קטיף).

במדינות מסוימות תוכלו למצוא עבודות כגון תמיכה טכנית או לימוד עברית. אם יש לכם אישור עבודה במדינה, לעיתים תוכלו גם לעבוד במלצרות או עבודה אחרת. יתרונות עבודה בחו"ל לצעירים אחרי צבא

יש יתרונות רבים בעבודה בחו"ל. הנה רק חלק מהם.

 • הזדמנות להכיר אנשים חדשים.
  מכירים את זה שאנשים סיפרו שהם טסו ו"מצאו את עצמם", ואתם לא הבנתם איך ואיפה, כי נשמע שהם בעיקר עשו כמה טיולים וישבו לדבר עם אנשים?
  קשה להסביר איך ניתן להרחיב אופקים בלי לשים לב רק מהיכרות מאנשים שונים ממכם.
  לפעמים מרחק גורם לנו לשים לב להרבה דברים שאנחנו לוקחים כמובן מאליו כשאנחנו בבית,
  אוכלים את אותם מאכלים ומדברים עם אותם האנשים. תכירו אנשים ממדינות שונות,
  שגדלו באופן שונה לחלוטין ממכם, ויש להם זוית ראיה אחרת על החיים.
 • הזדמנות לשפר את האנגלית ושפות אחרות
  לדעת אנגלית ברמת טובה ושפות אחרות יעזור לכם בהמשך החיים. בבתי הספר בישראל מקבלים בסיס טוב ללימוד אנגלית, אבל הדרך היחידה באמת לדעת לדבר שפה היא דרך תרגול. כל שפה נוספת שתדברו יהווה יתרון בעתיד, אז אל תהססו ללמוד את השפה של המדינה בה תעבדו.
 • הזדמנות להכיר תרבויות חדשות - מה נחשב מנומס אצלנו אבל גס רוח באירופה? מה אוכלים במדינות שונות? צריך לחוות בשביל לדעת.
 • הזדמנות לטייל - בימי החופש שלכם תוכלו לטייל ולהכיר את המדינה בה אתם עובדים, ובמקרים מסוימים - גם לצאת מהמדינה לבקר במדינות קרובות ולחזור. עדיף מסתם לראות עוד סרט, לא?
 • לחסוך כסף לפני טיול או לימודים - אחד היתרונות של עבודה בחו"ל זה שכר גבוה ביחס לישראל. כמו שעובדים זרים באים לישראל בשביל לחסוך ולשלוח כסף הביתה, גם לנו יש מדינות ששכר המינימום שלהם גבוה ביחס לשלנו.
  אם תעבדו קשה ולא תבזבזו יותר מדי, תוכלו בשנה של עבודה בחו"ל לחסוך יותר כסף מתקופה דומה של עבודה בארץ.
 • לא צריך תואר או ניסיון קודם. לרוב העבודות לצעירים בחו"ל לא צריך ניסיון קודם.
  יש מגוון עבודות כך שתוכלו למצוא את העבודה שמתאימה לכם ולכישורים שלכם.

עבודה בחו"ל - חסרונות בעבודה בחו"ל לצעירים אחרי צבא

בכל דבר אפשר למצוא חסרונות אם רק תחפשו.

 • מדובר לרוב בעבודות שלא תוכלו להתקדם בהם - הם נטו בשביל הכסף והחוויה.
 • עלול להיות קושי במרחק מהבית/משפחה/חברים/דברים מוכרים לתקופה ארוכה.
  יש אנשים שמוצאים שלגור במדינה אחרת לא חלום כמו שהם חשבו, והם מרגישים שאין כמו הבית.
 • עבודה במכירות לא מתאימה לכולם. אם עיקר המשכורת שלכם בנוי על כמות המוצרים שתצליחו למכור, אולי תתקלו בבעיה.

מה חשוב לדעת לפני שאתם טסים לעבוד בחו"ל

 • האם החברה שתעבדו דרכה פועלת באופן חוקי ומסודר. אם ההבטחות נשמעות טוב מדי - תקשיבו לאינטואיציה שלכם ואל תתפתו להאמין.
  אם יתפסו אתכם עובדים באופן לא חוקי, אתם אלה שתשלמו את המחיר, ולא החברה.
 • מה התהליך קבלת ויזת עבודה. אל תהססו לשאול שאלות - איזה מסמכים תצטרכו, כמה זמן ייקח התהליך, ועוד.
 • האם החברה שתעבדו דרכה עוזרת לכם במציאת דירה. האם תגורו עם עובדים אחרים? איך תתנהלו עם חשבונות?
 • האם החברה שתעבדו דרכה תממן לכם את כרטיס הטיסה.
 • תנסו למצוא אנשים שעבדו בחו"ל במדינה שאתם מעוניינים לעבוד בה או דרך החברה שתעבדו דרכה.
  תשמעו על החוויות שלהם - מה היה טוב, מה לא, ומה הם היו רוצים לדעת קודם.
 • תבררו מה בדיוק תצטרכו לעשות בעבודה ומה מצופה ממכם. בכמה שעות עבודה מדובר ביום? האם יש שכר בסיס או שתתוגמלו רק על ידי בונוסים ומכירות? מה קורה אם לא תצליחו למכור מספיק מוצרים? כמה ימי חופש יהיו לכם? האם תצטרכו לעבור מדלת לדלת או לעמוד בדוכן? אם מדובר בעבודה עם ילדים, האם תצטרכו לעשות עם שיעורי בית? האם מצופה ממכם לבשל, לנקות, או לעשות מטלות מלבד טיפול בילדים? תנסו למנוע חוסר תקשורת ואי הבנות.

מקומות פופולאריים לעבודה בחו"ל

עבודה באמסטרדם

אמסטרדם אחת הערים המגניבות לגור בהן בתור צעיר - ולא בגלל מבחר הקופי שופ הפזורים ברחבי העיר. מדובר בעיר מהממת ביופיה, מלאה בתרבות, היסטוריה, ובילויים. כולם מדברים אנגלית, וקל להתנייד ברגל, באופניים, ובתחבורה ציבורית.

מצד שני מדובר בעיר עם יוקר מחייה גבוה ובגלל שהיא כל כך חיה - יש הרבה פיתויים. שכר הדירה גבוה וקשה למצוא דירות. קחו בחשבון, במיוחד אם תצטרכו למצוא דירה בעצמכם. במידה ואתם מבקשים לבצע רילוקיישן לאמסטרדם ומחפשים דירת מגורים מתווך באמסטרדם יוכל לעזור לכם, שמו דב סבו, בחור מקסים.

לישראל אין כרגע הסכם ויזת עבודה עם גרמניה, ולכן עלול להיות קשה להשיג ויזה, אלא אם יש לכם דרכון אירופאי, קנדי, או של אחת המדינות האחרות הכלולות בהסכם עם הולנד.

עבודה בחו"ל - עבודה בגרמניה

קודם כל, לישראל יש הסכם של ויזות עבודה עם גרמניה. זה אומר שתוכלו לקבל ויזת עבודה לגרמניה, לעבוד שם במשך שנה, ובמהלך התקופה גם לבקר במדינות אחרות באיחוד האירופאי. אמנם אתם לא צריכים ויזה על מנת להיכנס לגרמניה, אך אם תשהו שם מעל שלושה חודשים, תצטרכו להראות שיש לכם אשרה מתאימה.

שימו לב שישראלים מוגבלים בעבודה תחת מעסיק בודד לשלושה חודשים. אם לאחר התקופה הזו תרצו להמשיך לעבוד בגרמניה, תצטרכו למצוא מעסיק אחר. שכר המינימום בגרמניה -9.19 יורו, או כ-36 ש"ח, מה שמתרגם למשכורת יפה ביחס לשכר המינימום בישראל. עלות המחייה זולה ביחס למשכורת. לכן, אם תצליחו לעמוד בפיתויים, תוכלו לחסוך סכום יפה לטיול או ללימודים בהמשך.

תוכלו למצוא עבודה בגרמניה במגוון ערים - עיר הבירה ברלין, פרנקפורט, מינכן ובון. רוב העבודות הן עבודות מכירה בעגלות. יש בגרמניה מספר גדול של ישראלים שעברו לגור במדינה, ורבים מחפשים אופר או בייביסיטר שישמרו על הילדים וידברו איתם עברית. תוכלו למצוא גם עבודה בגרמניה בתחום האבטחה. ישנן עבודות אבטחה באוניות או שתוכו למצוא עבודות דרך חברות כמו אל על. אם אתם מעוניינים בעבודה בגרמניה באבטחת אוניות, מדובר בעבודה אינטנסיבית אך אשר מציעה גם חופש לטייל בזמן שהאניה עוגנת.

אם אתם שולטים בשפה הגרמנית, תוכלו לנסות את מזלכם גם בעבודות בבתי קפה, מסעדות, או ברים. במהלך עבודה בגרמניה תוכלו לטייל בתוך המדינה וגם לעשות טיולים למדינות שכנות באירופה. גרמניה אחת המדינות האירופאיות הגדולות ביותר ויש הרבה מה לראות. בערים הגדולות תוכלו למצוא חיי לילה, תרבות, היסטוריה, ולהכיר אנשים מכל העולם. כדי לעבוד בגרמניה כדאי ללמוד גרמנית לפחות ברמה בסיסית.

אם אתם יודעים שאתם רוצים לטוס לעבוד בגרמניה, קחו כמה חודשים להתכונן לפני וללמוד את עיקרי השפה.

עבודה באוסטרליה

אם הצלחתם להשיג ויזת עבודה לאוסטרליה, תמצאו שיש מגוון עבודות שתוכלו לעבוד בהם: החל מקטיף פירות בחוות מבודדות ועד עבודה בבתי קפה והוסטלים למטיילים בערים הגדולות. באוסטרליה תוכלו למצוא צעירים מכל העולם שבאו לעבוד ולחסוך כסף להמשך הטיול שלהם.

שכר המינימום באוסטרליה נחשב גבוה יחסית, האנשים ידידותיים, וזו אחלה למדינה לטייל בה כשלא עובדים. ויזת עבודה לאוסטרליה מעניקה לכם אפשרות לשהות במדינה במשך 12 חודשים. שימו לב שאסור לעבוד על ויזת תייר לאוסטרליה, ולא כדאי להתעסק עם ההשלכות. איך משיגים ויזת עבודה לאוסטרליה? אם יש לכם דרכון אירופאי, אמריקאי, או של אחת המדינות שיש להם הסכם עם אוסטרליה - אין בעיה,

כל עוד אתם בני 18 עד 30. אם יש לכם דרכון אירי, צרפתי, או קנדי, תוכלו לקבל את אשרת העבודה עד גיל 35. לפחות, כל זה היה נכון עד שנגיף הקורונה נכנס לחיינו. כרגע, אוסטרליה לא מכניסה זרים אל המדינה, אז אין טעם להגיש בקשה לויזת כרגע.

זאת ועוד, אם יש לכם הכנסה אונליין, כלומר, אתם מבקשים להפוך את חייכם ולחיות כמו נווד דיגיטלי ואין לכם כל תלות בהכנסה - המצב שלכם הוא האופטימלי ביותר.