משכנתא למסורבים

משכנתא למסורבים

מה עושים אלו שמסורבים על ידי הבנקים, האם יש פתרון של משכנתא למסורבים? אך האם נגזר עליהם לחיות עם מצבם הכלכלי, ללא יכולת רכישת דירה וללא יכולת לצאת מהחובות? חולמים לרכוש דירה? בהנחה שאתם לא מיליונרים אתם ככל הנראה זקוקים לקחת משכנתא על מנת להוציא את העסקה אל הפועל. מחירים של דירות מגיעים בקלות למאות אלפי דולרים ולכן אנו זקוקים להלוואת משכנתא מהבנק. כך בשילוב של הון עצמי המשכנתא מהבנק נוכל לרכוש את הנכס ולשלם בתשלומים המתאימים ליכולותינו הכלכלית, בסדרת תשלומים חודשיים.

במסגרת המדיניות של בנק ישראל ניתן לקבל עד 75% מימון עבור דירת מגורים ראשונה ואת השאר להשלים עם הון עצמי. אך הבנק אינו מאשר בכזו קלות את המשכנתא ואנשים רבים פשוט מסורבים על ידי הבנק. אז האם ישנו פתרון של משכנתא למסורבים? ואילו סיבות יש לבנקים לדחות את הבקשות למשכנתא?

למה הבנק דוחה את המשכנתא?

לפני שנדבר על פתרון של משכנתא למסורבים בואו נדבר על הסיבות בגינן הבנק דוחה את המשכנתא. בכן הבנק אינו אוהב לקחת סיכון. בסופו של דבר הבנק מעניק לכם את המשכנתא מתוך כוונה להרוויח מהריבית אשר תשלמו עבור המשכנתא. פתרון שהוא נוח עבור שני הצדדים - אתם מקבלים כסף לרכוש את הדירה ויכולים לרכוש נכס אשר בנסיבות אחרות לא הייתם יכולים לרכוש,

ואתם משלמים לבנק ריבית. זוהי עלות ההלוואה. הבנק אינו אוהב לקח סיכונים ולכן הוא מחזיק את הנכס במשכון. אך זה לא מספיק עבור הבנק; הבנק בודק ומנתח את דירוג האשראי שלכם והיכולת שלכם לעמוד בהחזר תשלומי המשכנתא. במידה והבנק רואה בעיות שונות אשר גורמות לו להאמין כי ישנו חשש שלא תעמדו בתשלומי ההחזר הוא פשוט מסרב לבקשת המשכנתא ואז אתם זקוקים לשירות של משכנתא למסורבים.

BDI שלילי

אחת הסיבות שבגינן הבנקים דוחים את בקשתכם למשכנתא היא BDI שלילי. מושג המתייחס למצבים שונים של דירוג אשראי נמוך, חיווי אשראי שלישי ונתוני אשראי שליליים. אך כל מקרה של חשבון עם שיקים חוזריםהליכי הוצאה לפועל, משכנתא לאחר צו הפטר וכו, הוא סיבה עבור הבנקים לדחות את בקשת המשכנתא.

משכנתא למסורבים - אפשרי או לא?

למזלנו היום יש, משכנתא למסורבים דבר שעד לפני כמה שנים לא היה מובן מאליו. בשני העשורים האחרונים נערכו רפורמות רבות בשוק ההון וכיום יש לנו את הערוץ של משכנתאות חוץ בנקאיות. בעבר משכנתא למסורבים פירושה היה פניה לשוק האפור, דבר איום ונורא. השוק האפור היה יודע בזכות הריביות הרצחניות שבו, אך למזלנו הימים הללו מאחורינו. היום הבנקים הם אינם האפשרות היחידה וישנן חברות אשראי חוץ בנקאיות. חברות אלו נמצאות תחת פיקוח של רשות ההון ואין

מדובר בשוק אפור כפי שהשתולל כאן בשנות השמונים והתשעים. חברות האשראי החוץ בנקאיות מעניקות משכנתא למסורבים. הן מוכנות לקחת גם סיכונים גבוהים יותר מאשר הבנקים וזוהי יכולה להיות אפשרות טובה כאשר זקוקים למשכנתא למסורבים. אפשרות אחרת היא להיעזר ביועצי משכנתאות המתמחים במשכנתא למסורבים. יועצים אלו הוכיחו את עצמם כיעילים בהתנהלות מול הבנק ונראה שהם מצליחים לפתוח דלתות ולהצליח לאשר בקשות למשכנתא אשר בדך כלל נדחות על ידי הבנקים.

מי מעניק משכנתא למסורבים? ובכן ישנן חברות רבות המתעסקות בתחום, חלקן חברות גדולות ומוכרות כמו חברות הביטוח, חברות כרטיסי האשראי וחברות אחרות העוסקות במימון. כאשר אתם זקוקים למשכנתא למסורבים אתם יכולים להיעזר בשירותים של חברות אלו. רק חשוב לוודא שאלו הן אכן חברות הפועלות באופן חוקי ונמצאות תחת הפיקוח של רשות שוק ההון.

משכנתא למסורבים - כיצד זה מתבצע

משכנתא למסורבים בחברות האשראי החוץ בנקאיות מתבצעות באופן דומה לבקשות המשכנתא בבנק. גם כן ההלוואה ניתנת כנגד שעבוד נכסי נדל“ן, וזו בעצם המשמעות של משכנתא. יש לצפות לריביות גבוהות יותר, הרי בכל זאת חברות האשראי החוץ בנקאיות מצפות לפיצוי תמורת הסיכון שהן לוקחות, אך עדיין מדובר בריביות תחרותיות ולא ריביות חסרות רסן המנצלות את מצבו הפיננסי של הלקוח. ואם סורבתם על ידי הבנקים זוהי גם האפשרות היחידה אשר עומדת בפניכם כרגע.

בעוד הבנקים דוחים באופן אוטומטי כל חשבון עם שייקים שחזרו וכל אדם שעומדים נגדו הליכי הוצאה לפעול, מסגרות אלו מוכנות להעניק פתרון. זה מאוד אירוני שהבנקים לא מוכנים לעזור ללקוח אשר נמצא בקשיים כלכליים, הרי זהו הזמן שהוא צריך יותר מכול את עזרת הבנקים. אבל כאשר הבנקים מפנים ללקוחות גב, יש פתרונות של משכנתא למסורבים. באמצעות פתרונות שכאלו תוכלו לסגור חובות בהוצאה לפועל ובמקום להתמודד מול נושים רבים, לנהל את כל החוב שלכם מול חברת האשראי. עסקאות משכנתא למסורבים מאפשרים לכם לקבל הסדרי החזר נוחים, עם גמישות ושקיפות.

פתרון למצבים מורכבים

משכנתא למסורבים יכולה להיות גם פתרון עבור מקרים בהם לקחתם משכנתא בבנק אבל אינכם עומדים בהסדרי התשלומים והבנק מבקש לפתוח בהליכי כינוס נכסים. במצב שכזה אתם תפסידו גם את הנכס וגם את הכסף. אך חברות האשראי החוץ בנקאיות יכולות להעניק לכם פתרון מימוני אשר יאפשר לכם להתמודד עם המצב הזה או מצבים דומים. באמצעות משכנתא למסורבים ניתן לקבל פתרון למבחר מצבים מורכבים בהם זקוקים להלוואות גישור;

אשראי מחוץ למסגרת הבנקאית; מימון לצורך מינוף פעילות עסקית; מימון לצורך ניצול הזדמנויות עסקיות; פתרון להסדרי נושים ומקרים משפטיים מורכבים וכל לקוח אשר מסורב על ידי הבנקיםחברות האשראי החוץ בנקאיות מעניקות לכם פתרון של משכנתא לפושטי רגל ו/או מסורבים. כמו כן ישנם יועצי משכנתאות אשר מתמחים בתחום של משכנתא למסורבים והם יודעים איך להתמודד עם הבנקים במצבים אלו.

גם זה יכול להיות פתרון עבורכם. יועצים אלו יכולים לנתח את נסיבות המקרה ולדעת מה לעשות על מנת לקבל את הסכמת הבנק. בסופו של דבר עליכם לעשות את השיקולים ולבדוק איזו משכנתא היא הכי משתלמת עבורכם. למסורבי בנקים אין הרבה אפשרויות, אבל עדיין חייבים למצות עד תום את כל האפשרויות. זכרו שכל משכנתא בסופו של דבר צריך להחזיר. בין אם מדובר במשכנתא למסורבים או שקיבלתם משכנתא מהבנק,

בסופו של דבר עליכם לעמוד בהחזרי התשלומים. אי עמידה בתשלומים תביא בסופו של דבר לתשלומים של ריביות פיגורים ועד לכדי צעדים משפטיים. לכן חשוב להתנהל במסגרת תכנית כלכלית מסודרת.

Subscribe