איתור נזילות במצלמה טרמית

נזילה בצנרת מכונה אצלנו, בעלי המקצוע בתחום איתור הנזילות, "האוייב השקט". נזילה מגיעה ללא כל אזהרה מוקדמת, ובייחוד ללא שום סימנים לכך בשעון המים. במקום לשבור את כל הבית בנסיונות למצוא את מקור הנזילה, קראו לנו ונגיע עם מצלמות טרמיות עם טכנולוגיה מיוחדת הרואות מבעד לקירות. בכך נחסוך לכם לא מעט כסף והעיקר - ניתן לכם מסמך עם הוראות לבעל מקצוע לתיקון הנזילה

מצלמה טרמית   |   איתור נזילות בצנרת, איתור נזילות מים מחיר   |   01.07.2021

תקלות בצנרת הן לא דבר חדש. אך איתור נזילות במצלמה טרמית הוא אמצעי המחולל מהפכה בכל התחום של זיהוי נזילות ותקלות בצנרת. נזילות מים יכולות לגרום לנזקים רבים. אנו יכולים לזהות נזילות מים כאשר מופיע ההצהבה על הקירות והעובש המסוכן לבריאותנו. לפעמים בנזילות גדולות אנו גם רואים את המים חודרים מהתקרה או אולי הרצפה.

נזילות גורמות לנזקים של ממש לתשתיות בניין ולכן חשוב לתקן אותן במהירה. אך לפעמים הנזילות הן האויב השקט - כלומר לא ניתן לזהות אותן בקלות. הן עשויות להסתתר בתוך הקירות ולגרום לנזקים רבים עוד בטרם הן מתגלות.

וכאשר הן מתגלות, לא תמיד אנו יכולים לאתר בקלות את מיקום הנזילות. ישנם גם מקרים בהם נזילות מים עומדות במרכזם של סכסוכי שכנים - יתכן שהנזילה אצלכם והנזק אצל השכן. למעשה לעתים בדיקה טרמית מתבצעת על מנת להעניק חוות דעת לבית המשפט (במקרה שהדבר הפך לתביעות משפטיות).

איתור נזילות במצלמה טרמית מאפשר לנו לזהות מהר היכן הבעיה.

בזכות זה אנו יכולים להעניק טיפול נקודתי ,יעיל וזול יותר. כאשר יש נזילה בצנרת הנמצאת בתוך הקירות, אין לנו דרך אחרת מלבד לשבור חלקים בקיר על מנת לתקן את הנזילה. אך הבעיה היא שאיננו יכולים לזהות במדויק היכן נמצאת הנזילה - כך אנו שוברים קירות ומרצפות עד שאנו מגלים את הנקודה שבה מתקיימת הנזילה.

בפועל אנו שוברים יותר ממה שאנו צריכים. אילו רק ידענו היכן בדיוק נמצאת הנזילה, היינו יכולים להעניק לה טיפול נקודתי. איתור נזילות במצלמה טרמית הוא הכלי המאפשר לנו לזהות את המיקום המדויק של הנזילה ולהעניק את אותו פתרון נקודתי החוסך לנו כסף. באמצעות ציוד לאיתור נזילות במצלמה טרמית ניתן בקלות לזהות את מקור הנזילה.

אך בפועל אנו לא תמיד מודעים לכך שישנה נזילה. יתכן שהנזילה גורמת בשקט נזקים רבים, יתכן שהיא אפילו בשטח גינה ואינה גורמת נזקים אך מבזבזת מים. חשוב מאוד שתהיו ערניים לסימנים שונים. למשל אם אתם שמים לב לחריגה בחשבון המים שלכם,

כיצד מזהים נזילות

למרות שלא השתנה שום דבר בצריכת המים שלכם, זוהי עלולה להיות נורת אזהרה לנזילה המתרחשת בשקט. סימנים נוספים יכולים להיות הבדלי טמפרטורה בקירות ורצפות. למשל אם צינור מים חמים נוזל הוא עשוי לחמם את האזור. סימנים יותר ברורים הם הופעת כתמים על קירות ורצפות, כולל הופעת כתמי עובש, התפוררות צבע והתפוררות טיח. אם ישנן נזילות גדולות הדבר גם יכול להשפיע על לחץ המים.

אם ישנו איזה חשש לנזילת מים, הזמינו שירות איתור נזילות במצלמה בהקדם. אל תתמהמהו, ככל שתחכו כך הנזק לתשתיות יגדל וכך גם יעלה חשבון המים שלכם. כמו כן אם אתם עומדים לרכוש נכס, חשוב לבדוק את הנכס על מנת לא להיות מופתעים בכל מיני תקלות שיעלה לכם הון לתקן אותם; סריקת המבנה באמצעות מצלמה טרמית לתיקון נזילות יכולה לחסוך לכם הרבה הפתעות.

מה גורם לבעיות רטיבות?

בעיות רטיבות הן לא תמיד בעיה של נזילות מים מצנרת. רבות מהבעיות נגרמות מבעיות צנרת, כמו צינור שנסדק או התפוצץ. אך לא רק בלאי של צינורות גורם לבעיות רטיבות. אלו יכולות להיות בעיות שונות הקשורות לאיטום - איטום לקוי של מחברי צינורות; איטום לקוי של קירות;

איטום לקוי של חלונות; בעיות בשיפועים של מרזבים ומערכות ניקוז; מרזבים סתומים; בעיות איטום של כלים סניטריים ועוד.

כיתד מתבצע ההליך של איתור נזילות במצלמה טרמית?

לפני ששולפים את המצלמה מתבצעת סריקה של הנכס. אנשי המקצוע מביאים איתם כלים רבים והמצלמה היא רק אחד מהם. אנשי מקצוע המבינים באינסטלציה יודעים מה לבדוק והיכן לבדוק. הם יודעים לזהות סימנים של רטיבות שאולי אתם לא שמתם לב אליהם או לא ייחסתם להם חשיבות. כמו כן הם משתמשים בשעון לחץ על מנת לבדוק את לחץ המים בנקודות שונות.

הפרשי הלחץ יכולים לספק להם מידע חשוב. לדוגמה אם זוהתה נזילת מים, אך אין הפרשי לחץ, זוהי יכולה להיות אינדיקציה לכך שהבעיה היא בצנרת המים הדלוחים. כמו כן ניתן לבדוק בנפרד את צנרת המים החמים והקרים וכך לדעת איזו צינור גורם לנזילה.

מאתר נזילות מקצועי

לאחר שהתבצעו כל הבדיקות המקדימות מגיע השלב של איתור נזילות במצלמה טרמית. כך הטכנאים יכולים לזהות את הנזילה המסתתרת בקירות מבלי לשבור את הקיר. הבדיקות המקדימות שביצעו מעניקות להם אינדיקציה ראשונית כך שהם יודעים פחות או יותר היכן לבדוק. מצלמה טרמית היא מצלמה היוצרת תמונה המורכבת מצבעים המעידים על טמפרטורה. צבעים כחולים מעידים על קור וצבעים כתומים-אדומים מעידים על חום.

כך ניתן לדעת האם ישנה נזילה בצנרת המים החמים או הקרים. מצלמה טרמית לאיתור נזילות היא כלי חשוב מאוד, אך יש גם צורך בטכנאי מיומן אשר ידע לנתח את הדימות התרמי שמפיקה המצלמה. לא תמיד זה כל כך פשוט, לפעמים יש צורך לשלב את המצלמה עם טכניקות של הזרמת מים בטמפרטורה גבוהה יותר על מנת לזהות את הנזילה.

נזילות מסוימות יכולות להשתרע על פני שטחים גדולים ויש צורך למצוא את מקור הנזילה. הטכנאים לאיתור נזילות עשויים להשתמש בשיטות נוספות על מנת לאתר את הנזילות. למשל לפעמים חוסמים את פתחי הניקוז על מנת ליצור לחץ ולאפשר למצוא את נקודת הנזילה,

לפעמים משתמשים בצילום פנים הצנרת ואפילו גז לאיתור נזילות בגינה. השילוב של השיטות השונות עם איתור נזילות במצלמה טרמית מעניק לכם את הפתרון האופטימלי.

טיפול בנזילה - מה עושים לאחר איתור נזילות במצלמה טרמית. המצלמה הטרמית היא רק כלי המאפשר לנו לאתר את מיקום הנזילה. אמנם איתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית הוא כלי יעיל מאוד, אך עדיין לא הומצאה המצלמה היכולה לתקן את הנזילות. כאשר אנו יודעים היכן הנזילה ניתן לבצע תיקון נקודתי. אם הצינור הדולף נמצא מתחת לרצפה או בתוך הקיר,

אין ברירה - יש לשבור את הקיר או הרצפה על מנת לתקן את הנזילה ולתקן את הנזקים העקיפים שנגרמו. בזכות המצלמה הטרמית אנו נמנעים מהרס מקיף ויכולים לתקן את הבעיה באמצעות גרימת נזק מינימלי. כך ניתן להפחית את העלויות של התיקון ולקצר את משך זמן העבודה.