שאלות ותשובות
השאלות הנפוצות ביותר שאנו שומעים מלקוחותינו בכל יום

איתור רטיבות בתקרה

פתאום החלו לצוץ כתמי רטיבות בתקרה, הבית חדש, רק עכשיו נכנסנו, מה עושים?

שיחת טלפון ממוצעת מלקוח נפתחת בזו הלשון: יש לי נזילה מהתקרה חן, מה אני עושה?

אני תמיד מתחקר את הלקוחות כשאני שואל מה הבעיה ובנאדם אומר לי שיש לו סימני רטיבות בקירות, השאלות הראשונות זה מתי זה התחיל, האם זה משהו חדש, בחודש חודשיים האחרונים או משהו בסדר גודל של שנים שכל שנה צובעים מחדש וכו', זה יותר לדעת באיזה כיוון אם זה חדש שהתחיל עכשיו או עונתי שבא עם הגשמים של החורף וכו'. דבר שני שאני שואל באיזה אזור זה בבית, האם זה באזור חדר הרחצה? בן כמה שנים הבניין? יש לזה משמעות רבה מאד.

אם הבית ישן אז רוב הסיכויים שהצנרת עצמה היא ברזל ואז הסבירות שצנרת ברזל עם השנים מתחילה להירקב.

אם הבניין חדש אז רוב הסיכויים שזה לא מצנרת מים, למרות שהיו מקרים. זה יכול להיות ממערכת הביוב, בעיות איטום וכו'. אביזרים ויותר בעיות דלוחין מאשר פיצוצים בצנרת מים.

יש צנרת מים קרים, חמים, נזילות מכאלה דברים, נזילות מדלוחין, נזילות מבעיות איטום, נזילות מגשמים. זה בעיקר בעיות הנזילות.

צריכת מים מוגברת

קיבלתי חשבון מוגזם להחריד, מה עושים?

נזילות בבית קרקע?

אם זה בית קרקע יש לנו צנרת קרקעית מהשעון לבית ואז למעשה עלולה להיות נזילה תת קרקעית שאין ללקוח אפשרות לדעת עליה.

האם היה נזילות בעבר בחוץ? אני חוקר לעומק, כל מקרה לגופו, קצת לדעת אם כן או לא היה לו ובן כמה שנים הבית כי לרוב נזילות בצנרת מים תת קרקעית מתחילה להופיע אחרי עשר שנים מבניית הבית.

נזילות בדירה?

אם הנזילות בדירה אין מציאות שיש לו פיצוץ והשעון יסתובב ולא יראו את זה בדירה. זאת אומרת אוטומטית אם שעון מסתובב ברמה כזו בדירה או  שישנה רטיבות בתקרה מהשכן למטה צועק הצילו או שיוצאים מים מהריצוף. ואז זה יכול להיות בעיות כמו דוד, סלוט וכדומה.

מה זה מצלמה תרמית

תרמית או טרמית ואיך מצלמה יכולה לראות מים? זה לא שקוף?

מצלמה תרמית נבנתה בכדי לזהות הפרשי טמפרטורה בתוך הקירות, מבעד לרצפות וכו'.

היא עוזרת לנו יותר בצנרת מים חמים שאז ניתן לדעת בוודאות היכן הנזילה כי הטמפרטורה חמה. ברגע שמזרימים מים ניתן לראות באמצעות המצלמה התרמית את מיקום הנזילה המדוייק ואת התוואי של הצנרת.

מצלמה תרמית דיוק

כמה המצלמה התרמית מדוייקת?

המצלמה התרמית היא כלי עזר, בסופו של דבר מי שמפעיל אותה אמור לדעת לזהות מה הוא רואה. יכול להיות בנאדם שעכשיו קנה ציוד והוא מאתר נזילה, הוא אומר תפתחו פה וזה זווית או התרחבות מאיזה משהו שהוא לא לקח את זה בחשבון זאת אומרת שהנסיון במצלמה תרמית בא לידי ביטוי לדעת מה אתה רואה. המטרה שלה היא לראות את צנרת המים החמים ועל ידי זה לזהות את מקום הנזילה.

בנוסף השימוש עוזר לנו, מאתרי נזילות, לדעת בתור האם הכתמים או סימני הרטיבות הם פעילים היות והמצלמה מזהה הפרשי טמפרטורה ואז אני יכול לדעת בהתאם אם קיר ליד הקיר הזה מאד רטוב.

כנל לגבי צד ג', דירות, תקרות, חדירות מים בזמן גשמים, לדעת אם הכתם יבש או רטוב.

המצלמה התרמית לא עוזרת רק במים חמים, היא עוזרת גם במערכת ביוב, למה, כי בסופו של דבר כשאני מבצע בדיקה יסודית בבית אני מזרים בכל מערכות הביוב מים חמים מאד ועל ידי זה אני יכול לדעת אם יש לי נזילה מאחד המקומות במערכת הביוב כי זה במים החמים. גם אם יש נזילה במים הקרים לצורך העניין אנחנו ביום חם והמים הם קרים מאד, עם המצלמה התרמית אני יכול לזהות גם את המים הקרים.

במידה ויש נזילה במים הקרים והפרשי הטמפרטורה בין החמים לקרים היא לא כזאת גבוהה אז אני מזרים, יש לי מכשיר מיוחד שאני מזים בתוך מערכת המים הקרים מים חמים ועל ידי זה אני יכול לזהות גם את מקור הימלטות המים – מקור הנזילה.

מצלמה תרמית זה כלי עזר, כמה אתה יודע להשתמש בה, תלוי כמה טוב אתה.

 

איתור נזילות מים בתל אביב

העבודה הזו אתמול 19.04.2020 התבצעה בתל אביב ברחוב ארלוזורוב 168

התקשר אלי לקוח עם בעיית רטיבות בדירה וגם בקומה התחתונה. הגענו, בדקנו עם שעון לחץ לדעת אם הנזילה מצנרת המים החמים או הקרים, לאחר שזיהינו שהנזילה היא בצנרת המים החמים ביצענו הזרמה תרמית ובאמצעות המצלמה הטרמית איתרנו את המקום של הנזילה, בנוסף נחשף הצינור במעמד הבדיקה. הלקוח רצה לדעת בוודאות, אפשר לראות את הצינור עם הנזילה אחרי שפתחנו מרצפה אחת בדיוק במקום מדוייק היכן שהיתה הנזילה.

פה  יש תמונות תרמיות של הרטיבות בקירות. הלקוח היה מאד מרוצה.

תיקון פנים צנרת

מה פירוט העבודה?

הזמינו אותי כדי לדעת למה יש סתימות שכל הזמן חוזרות בקווי הביוב וגורמות להצפה בדירה. מדובר בבניין קומות שכולם מתנקזים לאותה שוחת ביוב.

ביצענו צילום פנים צנרת על ידי מצלמת סיב אופטי וזיהינו כשל התנתקות של הקו, מתוך פנים הצנרת צילמנו וראינו את ההתנתקות עם מידע מדוייק היכן מקור הבעיה ויש אפשרות לתקן דבר כזה מתוך פנים הצנרת ובמידה ולא צריך לחפור במיקום מסויים ולתקן את זה מבחוץ.

שם ספציפית היה מרוצף והרבה הרבה עבודה זה לפרק את הריצוף להגיע, זה מטר ועשרים עומק אז ביצעו שם עבודת תיקון לצנרת.

כאן ישנן תמונות מהעבודה

איתור נזילות מים בעזרת גז

רציתי לדעת אם אפשר לגלות נזילות בעזרת גז גם בבתים פרטיים?

איתור נזילות מים בעזרת גז, הייעוד של האיתור על גז הוא איתור חיצוני. אפשר להשמש בו גם בתוך הבית. כל מערכת הגז עובדת בצורה בצורה הבאה: יש נזילה תת קרקעית, סמויה מן העין, שלא רואים את הנזילה, לצורך העניין יש צריכת מים מוגברת, השעון מסתובב ולא רואים מים על פני הקרקע.

לרוב זה נזילות באדמה, יכול להגיע לעומק של מטר וחצי וגם שניים. מערכת הגז עובדת בצורה כזאתי, מכניסים לתוך המערכת של המים גז שזה תערובת של מימן וחנקן, הגז הזה הוא מאד קל. הגז הז הגם עולה מעל הבטון ומעל מרצפות ומעל כל הדברים האלה, כמובן שזה קשור באיכות ובמקצועיות של המאתר שמתפעל את המכשיר. ישנו מכשיר נוסף שמריח את הגז וברגע שמכניסים את הגז למערכת מסתובבים עם אותו מכשיר שהוא מאד יקר ועל פי זה שהמכשיר מריח את הגז הוא מצפצף בנקודה הזו ושם יודעים היכן הנזילה. כמובן שזה לפעמים יותר מסובך ולא קשה פשוט, לפעמים יש אלמנטים של ריצוף, בטון, צנרות בעומק מסויים. ניתן להשתמש בסופו של דבר בבית ועושים את זה. לצורך העניין פיצוץ בצינור מים קרים שבאמצעות מצלמה תרמית קשה לאתר כי אי אפשר להזרים מים חמים, ניתן להכניס את מערכת הגז הזאת בתוך הבית.

גז זה אינו גז רעיל, הוא מתנדף מאד מהר וברגע שפותחים את המים הוא כבר לא נמצא במערכת.