תיקון מערכות סולאריות

תיקון מערכות סולאריות – טכנאי מוסמך

קובי אלקלעי, דור שני בחברת א.ב. מערכות סולאריות, מומחה בכל סוג מערכת סולארית ודודי שמש. 

הזמנת טכנאי

בימינו תיקון מערכות סולאריות הוא שירות שכל אחד יכול להזדקק לו, אפילו בביתו הפרטי. במשך שנים רבות מידי היינו תלויים במקורות אנרגיה מתכלים ומזהמים והדבר גרם נזק סביבתי. תחנות הכוח של ישראל פעלו בעיקר על פחם וזיהמו את הסביבה. לא רק שתחנות הכוח זיהמו את הסביבה וגרמו להתחממות כדור הארץ, חברת החשמל הייתה מונופול בייצור האנרגיה. כיום אנו הולכים לכיוון של אנרגיה מתחדשת וידידותית לסביבה. בבתים רבים מותקנים מערכות סולאריות לייצור חשמל.

כך לא רק שאנו תורמים לאיכות הסביבה, אנו גם הופכים ליצרנים של חשמל; דבר המוזיל לנו את העלויות השוטפות המסתכמות באלפי שקלים בשנה אם לא יותר. אך כמובן, כמו כל מערכת טכנולוגיות אנו לפעמים זקוקים לשירותי תיקון מערכות סולאריות המבטיחות לנו שכל המערכת תתפקד כראוי. אם יש לכם מערכת סולארית, אם לא מומלץ מאד להתקין, בביתכם אתם כבר מודעים לנושא. המדינה מעודדת אתכם להתקין מערכות סולאריות בביתכם, והשירות ניתן באמצעות חברות פרטיות.

בתים פרטיים, בניינים משותפים, מבנים ציבוריים, עסקים, מחסנים, מתקנים חקלאיים, כולם עוברים עכשיו לאנרגיה נקייה ומתקינים מערכות סולאריות. החוק מחייב את חברת החשמל לרכוש מכם את עודפי החשמל וכך אתם יכולים ליהנות מהספקת חשמל סדירה בכל מצב. במידה ואינכם מייצרים מספיק תוכלו לרכוש את השאר מחברת החשמל, במידה ואתם ביצור עודף, חברת החשמל רוכשת מכם.

כך שאתם יכולים ליהנות מהספקת חשמל סדירה ואמינה וגם להרוויח מכך משהו, או לפחות לחסוך בהוצאות האנרגיה. אך בכל זאת יתקנו תקלות במערכת ולכם אתם צריכם למצוא ספק אשר יבצע תיקון מערכות סולאריות ועבודות תחזוקה כאשר זה נדרש.

איך נשמר פאנלים סולאריים

לפני שנדבר על תיקון מערכות סולאריות, בואו נדבר על אחד הדברים הבסיסיים ביותר לצורך תפעול תקין של המערכת - הניקיון של הפנאלים הסולאריים. התאים הסולאריים קולטים את אנרגיית השמש וממירים אותה לחשמל. אך על מנת שיוכלו לקלוט את אנרגיית השמש הלוחות הסולאריים צריכים להיות נקיים מאבק. האבק חוסם את קרני השמש ופוגע בתפקוד התקין של התאים הסולריים ובעצם מוריד את יעילותם.

למזלנו חלק מהעבודה נעשית על ידי הגשם אשר שוטף את האבק, אך בימי הקיץ בהם יש לנו שפע של שמש יש לנו גם אבק.מסיבה זו אנו זקוקים לשטיפה של הלוחות הסולאריים בימי הקיץ. כדאי גם לציין שלא רק אבק מאיים על המערכות הסולאריות, גם צואה של יונים וציפורים אחרות גורמות ללכלוך הלוחות הסולריים. במקרה של צואת יונים הנזק גדול במיוחד, רמות החומציות שלה יכולות להאיץ תהליכי קורוזיה,

לכן חשוב תמיד להקפיד על הניקיון של המערכת. כך תיהנו מהספקת חשמל שוטפת. לכאורה, מדובר בפעולה פשוטה, אך לא מומלץ לעשות זאת בעצמכם, מוטב לפנות לחברה המבצעת ניקיון מערכות סולאריות, פעם או פעמיים בשנה. הסיבה העיקרית מדוע תרצו לפנות לשירות מקצועי של ניקיון (באמצעות חברה לתיקון מערכות סולאריות) היא שמדובר בעבודה בגובה, לדוגמה לצורך גיזום עצים.

הגישה אל הפנאלים הסולאריים עלולה לסכן אתכם ולכן יש להניח לאנשי המקצוע לטפל בזה. להם יש את המיומנות, ההכשרה המתאימה והציוד המתאים לעשות זאת. אך לא רק בטיחות, ישנם היבטים נוספים:

עצם העובדה שאנשי מקצוע מנקים את המערכת יכולה לאפשר להם לזהות בעיות שונות ולתפור אותם במקום עם פעולות התחזוקה. אם תנקו לבד, ואם עברתם זאת בשלום, יתכן שישנן בעיות שונות שאינכם מסוגלים לזהות והן עומדות להפוך לתקלות בזמן הקרוב. ולבסוף נדבר גם על איכות הניקיון.- חברה לתיקון מערכות סולאריות מביאה איתה ציוד ייעודי ועושה שימוש במים מופחתי אבנית. ניקוי הפנאלים במי ברז יביא מייד להצטברות משקעי אבנית על הקולטים ואלו גרועים מאבק.

תיקון מערכות סולאריות – תקלות

מערכות סולאריות יכולות לסבול מתקלות מסוגים שונים. כמובן שככל שתקפידו על תחזוקה כך תוכלו להאריך את החיים של המערכת ולהפחית את התקלות. אך בכל זאת מדובר במערכות הנמצאות בחוץ וחשופות למפגעי מזג האוויר, ובאופן טבעי עלולות להתרחש תקלות שונות במערכת. הלוחות הסולאריים הם אחד החלקים הרגישים ביותר של המערכת, אלו הם לוחות גדולים הנמצאים בחוץ וחשופים בצורה הגלויה ביותר לכל מפגעי מזג האוויר.

באופן טבעי עלולות להתרחש בהם תקלות שונות. אך תקלות יכולות להתרחש בכל חלקי המערכת ולא רק בפאנלים הסולריים.

קורוזיה (חלודה)

במערכות סולריות עלולות להתרחש בעיות שונות של קורוזיה. אלו עלולות להיות בעיות ברכיבים שונים של המערכת, כולל בבסיס התומך בלוחות ועד קורוזיה החודרת אל תוך התאים הפוטו-וולוטאיים, דבר המעיד על בעיות איטום. חברה לתיקןן מערכות סולאריות יכולה להעניק פתרון במצבים שזה קורה, אך היתרון הגדול של השירות המקצועי הוא הזיהוי המוקדם לצורך הפחתת הנזק וגם היכולת לבצע טיפולי איטום מונעים.

פגיעות ברק במערכות סולריות

כבר בשלב ההתקנה של מערכות סולריות יש לקחת בחשבון שיתכנו מכות ברקים. מסיבה זו המערכות כוללות הארקה אשר אמורה להגן על המערכת במקרה של מכת ברק. אך למרות ההגנות יתכנו נזקים לרכיבים האלקטרונים של המערכת ולכן יש צורך בתיקון מערכות סולאריות כאשר זה קורה.

תקלות מגורמים חיצוניים

בעיות שונות יכולות לגרום לתקלות במערכת. למשל ישנם מקרים בהם של ונדליזם, או חפץ שפגע בלוחות כתוצאה מאיזו תאונה. לעתים תאונות שכאלו נגרמות כתוצאה מעבודות בגג שאינן קשורות ללוחות, אך חוסר זהירות של טכנאי דודים, קבלן איטום או מישהו אחר יכול לגרום לנזק ואז יש צורך בתיקון מערכות סולריות.

אצל מי מתקנים

אם אתם זקוקים לשירותי תיקון מערכות סולאריות תוכלו למצוא בשוק חברות שונות המתעסקות בזה. ישנן חברות המתעסקות בהתקנה ושירותי תיקון, אך אינכם חייבים לבצע את שירותי התיקון והתחזוקה אך ורק אצל המתקין. אתם תמיד יכולים לפנות לחברה מקצועית אחרת. חלק מהחברות מציעות שירותים במסלול של דמי מנוי וזהו הדרך כלל המסלול המשתלם ביותר. כך אתם יכולים ליהנות מחבילת שירותים הכוללת ניקיון, תחזוקה ומתן מענה לתקלות. זה יבטיח לכם חיסכון בעלויות ותקינות של המערכת בכל ימות השנה.

ואם עדיין אין לכם מערכות סולאריות, אז אולי קצת מוקדם לדבר על תיקון מערכות סולאריות. אבל אנו בהחלט ממליצים לכם להתקין מערכות שכאלו. כך תוכלו להוזיל את הוצאות החשמל, דבר אשר יכול להיות משתלם מאוד גם ללקוחות פרטיים וגם ללקוחות עסקיים. ולא רק שתוזילו את החשמל, תוכלו לעשות זאת בהרגשה טובה מכיוון שאתם מפחיתים את הנזק הסביבתי.

Subscribe