מוניות לנכים

מוניות לנכים עם מעלון

רוצים לנסוע לסופרמרקט או צריכים לבקר אצל הרופא? אין שום בעיה… רוב האנשים, במידה ואין להם רכב פרטי, יכולים לעשות זאת בקלי קלות באמצעות התחבורה הציבורית. לא חסרים אוטובוסים אשר ייקחו אתכם ממקום למקום, ובמקרים מסוימים תרצו להשתמש בשירותי מוניות או ההסעות של אובר. כך תוכלו להגיע לכל מקום שתרצו, בכל זמן שתרצו ולחיות את החיים שלכם ללא שום הפרעה. אבל מה אם אספר לכם שלא אצל כולם זה כך?

האמת שישנם אנשים רבים אשר עבורם זה לא פשוט ומובן מאליו. לצערנו הרב אדם נכה המתנייד באמצעות כיסא גלגלים אינו יכול לעלות סתם כך על מדרגות האוטובוס ואפילו לא למונית. נכים על כיסא גלגלים זקוקים לפתרונות מיוחדים ולכן ישנן מוניות לנכים אשר מעניקות עבורם את הפתרון הדרוש. נכים על כיסא גלגלים נתקלים בקשיים רבים כאשר הם צרכים להגיע ממקום למקום.

המגבלות הפיזיות אינן מאפשרות לאדם על כיסא גלגלים להיכנס בקלילות למושב הרכב כמו כל אחד אחר ולכן הוא נזקק לפתרונות טכנולוגיים אותם. מוניות לנכים הן מוניות אשר כוללות את אותם פתרונות טכנולוגיים, ולכן הן מכונות גם מוניות מונגשות. מוניות נכים הן למעשה מוניות הכוללות פתרון בדמות מעלון מיוחד המאפשר עליה וירידה נוחה של אדם המתנייד על כיסא גלגלים.

כיום פועלות במדינת ישראל כ 900 מוניות מונגשות, כלומר מוניות לנכים המחזיקות ברישיון מיוחד לצורך כך. מוניות לנכים מופעלות על ידי חברות פרטיות בתחום המוניות וההסעות, אך יש לציין כי מדינת ישראל רואה חשיבות רבה בפתרון בעיות הנגישות איתם מתמודדים הנכים,

זאת על מנת לאפשר להם לחיות חיים תיקנים ולהשתלב בחברה. מסיבה זו מדינת ישראל, באמצעות תקנות משרד התחבורה, מעניקה הטבות רישוי מסוימות, על מנת לעודד את התחום של מוניות לנכים. החברות המפעילות מוניות לנכים מחויבות לסטנדרטים של שירות אשר אינם שונים מכל מונית אחרת.

חלות עליהן כל התקנות אשר חלות על כל מונית, והם מחויבים לתת שירות בתוך 30 דקות מרגע הקריאה ולחייב במחירים רגילים ובכפוף להפעלת מונה.

מוניות לנכים עם מעלון

היתרון של מונית עם מעלון - מונית לנכים העושה שימוש במעלון מעניקה את הפתרון הטוב ביותר עבור ציבור הנכים ומאפשרת להם להתנהל באופן עצמאי. המעלון מאפשר לנכה לעלות למונית ללא צורך לקום מהכיסא. דבר אשר מאפשר עלייה מהירה לרכב וכמובן נוחה יותר.

אך היתרון הגדול ביותר הוא היכולת לעשות את הדברים לבד, כלומר פשוט לעלות לרכב ללא שום עזרה של הנהג או אף מלווה וזה מה שהנכים מחפשים - לא טובות ורחמים, אלא את האפשרות לעצמאות.

לנהל חיי שגרה

מוניות לנכים נועדו על מנת לאפשר לנכים לנהל חיי שגרה תקינים למרות המוגבלות הפיזית. מוניות לנכים מאפשרות לנכים ליהנות מפתרון תחבורה זמין ונוח אשר מאפשר להם לשמור על עצמאותם ולקיים את כל פעילויות היום יום, בין אם אלו פעילויות פנאי, עבודה, לימודים, טיפולים רפואיים וכו. ידוע לנו שציבור הנכים מתמודד עם קשיים רבים, קשיים הכוללים אפליה,

חוסר מודעות ובעיות נגישות במקומות רבים ועד יש בפנינו דרך ארוכה בדרך לשוויון הזדמנויות מלא. מוניות לנכים מאפשרות לתת פתרון לבודדים אשר צריכים להגיע ממקום למקום, אך קיימים גם שירותי הסעות לנכים הכוללים אוטובוסים ומיניבוסים אשר יכולים להוביל מספר רב של אנשים בו זמנית.

לשמחתנו החקיקה בארץ מחייבת חברות הסעות להחזיק רכבים מותאמים לנוסעים בעלי מוגבלויות. מוניות לנכים מאפשרות לציבור הנכים ליהנות מפתרונות תחבורה אקסקלוסיביים 24 שעות ביממה. בזכותן הם יכולים להגיע ממקום למקום ולנהל חיי שגרה. באמצעות שירותים אלו תוכלו להגיע לכל מקום שתרצו בצורה קלה ונוחה,

ועם נהג מבין וסבלני אשר יעניק לכם את הסיוע הדרוש.

שירותי הסעות נכונית - מתי זה כדאי?

שירותי ההסעות לנכים עומדים לשירותכם בכל יום ובכל שעה ומעניקים לכל אדם את הפתרון שהוא זקוק לו, במקום ובזמן שהוא זקוק לו. אם אין לכם רכב פרטי מותאם לנכים ובעל הטכנולוגיות המתאימות תוכלו להיעזר בשירותי המוניות. בכל צורך שיש לכם כדאי לכם לפנות לשירותי ההסעות המיוחדים ולא לוותר על זכותכם לחיות חיים מלאים ושמחים.

ישנם אנשים אשר חושבים ששגרת חייהם של הנכים נעה בין משרדי הביטוח הלאומי, רופאים והבית. בפועל נכים חיים מלאים בדיוק כמו כל אדם אחר - גם נכים עובדים ומתפרנסים ואפילו מנהלים עסקים, גם לנכים מגיעה הזכות לצאת לבלות, לבקר משפחה וחברים, לצאת לטייל בארץ, לעסוק בפעילויות ספורטיביות ואף לטוס לחו“ל.

שירותי מוניות לנכים מאפשרים לנכים על כיסא גלגלים להמשיך לחיות חיים מלאים למרות המגבלות. אז מתי כדאי להיעזר בשירותים הללו? התשובה שלנו היא תמיד! כלומר בכל מקרה שבו אתם רוצים להגיע לאיזה מקום ויש לכם בעיה הקשורה לתחבורה, יש פתרון שיאפשר לכם להגיע.

בטיחות לפני הכול

מוניות לנכים מחויבות לא רק להציע פתרון תחבורה שיאפשר לבעלי המוגבלויות להגיע ממקום למקום, אלא מחויבות גם לכל כללי הבטיחות. מוניות לנכים נדרשות, בדיוק כמו כל מונית אחרת, לעבור בדיקות תקופתיות על מנת להבטיח כי כלי הרכב נמצא במצב תקין ואינו בו סיכונים בטיחותיים. כמו כל כלי הרכב המשמשים להסעות נכים זקוקים לאביזרי בטיחות מיוחדים המבטיחים את בטיחותו של הנוסע בכל הרגע שבו הוא משתמש במעלון לעלות לרכב, ולכל אורך הנסיעה.

רק כך אתם יכולים ליהנות מנסיעה בראש שקט אשר מעניקה לכם גם נוחות וגם בטיחות. לשמחתנו ישנם פתרונות טכנולוגיים רבים אשר יכולים לסייע לנכים על כיסא גלגלים לנהל חיי שגרה למרות המוגבלויות הפיזיות, מוניות לנכים הן רק אחד מהאמצעים. לשמחתנו ישנם גם שינוי חקיקה אשר נועדו לתת מענה לקשיים

אתם מתמודדים הנכים ואנו רואים שיתופי פעולה בין המחוקקים והרשויות לבין ארגוני הנכים. אך יחד עם זאת אנו יודעים כי ישנה עוד דרך ארוכה על מנת לחולל את השינוי האמיתי.

לסיכום, מוניות לנכים מאפשרות לנכים ליהנות מפתרונות תחבורה זמינים, נוחים ובטוחים והכי חשוב מעניקים לנכים עצמאות. ניתן להזמין את שירותי המוניות בכל שעות היממה וליהנות מזמינות מלאה. הנסיעה היא נוחה ואין צורך לקום מכיסא הגלגלים. המוניות מקפידות על הבטיחות ונכים יכולים לעלות ולרדת מהמונית ללא צורך בעזרה. אז בפעם הבאה שצריך להגיע לאיזה מקום, פשוט הזמינו מונית לנכים, גם מונית לנתבג עם מעלון.

Subscribe