יועץ מס

יועץ מס בתל אביב

אחת השאלות שנשאלות היא מי הוא יועץ מס, ומה מבדיל אותו מרואה חשבון. ובכן, יועץ מס בתל אביב הוא איש שתחום התמחותו הוא מיסים והתנהלות מול רשויות המס. לא כל אחד יכול סתם כך להציע שירותי ייעוץ מס, יש ללמוד את המקצוע ולעבור את בחינות ההסמכה של נציבות מס הכנסה. כמו כן נדרשת תקופת התמחות של שנה בטרם יוכל להציע שירותי ייעוץ מס. לקוחותיו של יועץ מס יכולים להיות שכירים, עצמאיים וחברות קטנות (בהתאם להגדרת מס הכנסה).

יועץ מס בתל אביב יכול לסייע לכם כאשר יש צורך בייצוג מול שלטונות המס ו/או בפני המוסד לביטוח לאומי; עזרה בתכנון מס; ייעוץ בתחום יחסי עבודה; עזרה בסוגיות מיסוי שונות בישראל ומיסוי בינלאומי; הגשת דוח שנתי למס הכנסה והכנת דוח הצהרת הון ליחידים עצמאיים; שירותי הנהלת חשבונות. אך שימו לב, יועץ מס הוא אינו רואה חשבון ואינו מורשה לערוך דוחות כספיים של חברה בע“מ.

יועץ מס לשכירים

רוב האנשים חושבים שייעוץ מס הוא שירות אשר ניתן לבעלי עסקים ועצמאיים, ואינם מבינים שיועץ מס מעניק שירותים גם לשכירים. למרבה האירוניה, אם אינכם מודעים לכך שיועץ מס מעניק שירות גם לשכירים, אתם ככל הנראה צריכים יותר מכל את שירותיו של יועץ מס בתל אביב. מייד תבינו למה. חוקי המס במדינת ישראל הם חוקים מורכבים. אף אחד מאתנו לא אוהב לשלם מסים, אבל הבנה נכונה של החוקים ושל הזכויות יכולה לסייע לנו לצמצם את תשלום המסים שלנו. אין כאן כוונה למעשים לא חוקיים והעלמת מס - הכוונה היא לניצול הטבות מס שונות שלא כולם מודעים אליהם. באמצעות יועץ מס בתל אביב תוכלו לדרוש את החזרי המס שאולי מגיעים לכם.

למעשה, מסתבר שישנם אנשים רבים אשר זכאים להחזרי מס בסוף השנה. יתכן שהם אינם מודעים לכך; יתכן שהם אינם יודעים מהן הפרוצדורות לבקשת ההחזרים; יתכן שהם חושבים שעבר כבר יותר מידי זמן והם פספסו את המועד. יתכן גם שהם חושבים שמדובר בכסף קטן. יש כמה דברים שחשוב להגיד לגבי הנושא: הדבר הראשון הוא שהחזרי מס ניתן לדרוש לגבי שנות מס קודמות. על פי חוקי המס במדינת ישראל ניתן לדרוש אותם עד 6 שנים מתום שנת המס.

אם אינכם יודעים איך לעשות זאת, פשוט פנו לעזרתו של יועץ מס בתל אביב. הדבר השני שכדאי לדעת הוא שהסכומים יכולים להיות גבוהים ובקלות להגיע לכמה אלפי שקלים. זה תלוי בנסיבות המקרה, אבל בהחלט מדובר באלפים ולא כסף קטן. זהו כסף שלכם ששילמתם שלא לצורך בגלל צורת החישוב, ומגיע לכם לקבל אותו בחזרה. אם לא תדרשו את המס, לא תקבלו אותו בחזרה. יועץ מס בתל אביב יסייע לכם בכל התהליך.

למי מגיע החזרי מס

אנשים רבים אינם יכולים לשער שמגיעים להם החזרי מס, זאת בעיקר מכיוון שאינם מבינים את צורת החישוב ואת הנסיבות שבהן הם משלמים מס עודף. אז בואו ננסה להבין את שיטת המס בישראל. בישראל נהוגה שיטת מס המחושבת על פי מדרגות מס בחישוב שנתי. אך בעוד החישוב השנתי, אנו נדרשים לשלם כל חודש את מקדמות המס אשר מקוזזות באופן אוטומטי משכרכם החודשי. לצורך החישוב ישנה הנחה כי שכרכם החודשי משקף את החלק היחסי של שכרכם השנתי ועל פי זה אתם משלמים מסים.

בפועל יתכן שבסיכום כללי של סך כל ההכנסה במהלך שנת המס, שילמתם מס לפי מדרגת מס גבוהה יותר. למשל אם היו לכם כמה חודשים שבהם לא עבדתם, אפילו אם קיבלתם דמי אבטלה, אתם בוודאות זכאים להחזרי מס. אם אתם מסתבכים בהגשת הבקשה להחזרי המס תוכלו להיעזר בשירותיו של יועץ מס בתל אביב.

אך לא רק מקרים שבהם יש חודשים שלא עבדתם יוצרים את הזכאות להחזרי מס. יתכנו גם מקרים שבהם שילמתם מס עודף בגלל שלא מילאתם נכון את טופס 101, או שלא עדכנתם אותו בזמן. במסגרת חוקי המס ישנן גם נקודות זיכוי המופחתות משומת המס שלכם. נקודות זיכוי אלו ניתנות בנסיבות שונות (על פי החוק). למשל משפחות חד הוריות יכולות ליהנות מתוספת של נקודות מס;

הורים לילדים בעלי מוגבלויות; תושבים באזורי עדיפות לאומית וכו‘. למשל הורה שהתאלמן זכאי לנקודות זיכוי, אך במידה והתאלמן במהלך השנה ועדכן את טופס 101 רק בשנת המס הבאה, הוא שילם מס עודף ומגיע לו החזר מס. לא חסרות דוגמאות למקרים בהם בגלל שינויים אישיים אנו זכאים להחזרי מס. לכן כדאי לכם לפנות ליועץ מס ולבדוק האם אתם זכאים להחזרי מס.

תכנון מס

יועץ מס בתל אביב מעניק הרבה יותר מטיפול בהחזרי מס לשכירים. למעשה השירותים שלו פונים אל כל סוגי הלקוחות - השכירים, העצמאיים ובעלי העסקים. בעזרתו של יועץ מס תוכלו לבצע תכנון מס אשר יסייע לכם לחסוך בכסף. יועץ מס בתל אביב בודק את כל הזכויות שלכם ובונה עבורכם אסטרטגיה אשר תסייע לכם להפחית את תשלום המס. החוק מאפשר לכם הרבה מאוד משחק, בתנאי שאתם מכירים את החוקים ויודעים איך לנצל אותם לטובתכם. אבל זוהי בדיוק הסיבה מדוע אתם זקוקים לעזרתו של יועץ מס בתל אביב; הוא מכיר את כל החוקים ויכול לייעץ לכם כיצד לשחק נכון עם הכסף על מנת להפחית את תשלומי המס. חוקי המס מעניקים לכם שפע של הטבות והקלות, חבל לא לנצל זאת.

אם אתם עומדים לרכוש נכס, למכור נכס, להפקיד כספים לתכנית חיסכון, לפתוח עסק, לקבל פיצוי פיטורין או כל צעד בעל משמעות פיננסית, כדאי לכם לפנות ליועץ מס בתל אביב על מנת לבצע תכנון מס אשר יעזור לכם להימנע מתשלום מסים מיותרים.

איך לבחור יועץ מס בתל אביב

בידיו של יועץ מס אחריות רבה ולכן חשוב לכם שזה יהיה יועץ אשר באמת בקיא בכל חוקי המס ויודע כיצד לבצע תכנון מס שבאמת פועל לטובתכם. הדבר הבסיסי ביותר שעליכם לבדוק כאשר אתם מחפשים יועץ מס בתל אביב זה שיש לו תעודה המסמיכה אותו לעסוק במקצוע. כמו כן חשוב להבין שחוקי מס הם לא דבר סטטי, אלא דבר אשר משתנה כל הזמן. לכן חשוב לעבוד עם יועץ מס שבאמת עוסק בתחום באופן שוטף ובקיא בכל שינויי המס. כמו כן כדאי להעדיף יועץ מס בתל אביב אשר יש לו ניסיון בתחום/בנישה הקשורה לפעילתכם.

Subscribe