רילוקיישן לפורטוגל

רילוקיישן לפורטוגל

רילוקיישן לפורטוגל, רילוקיישן לאמסטרדם או לכל מדינה אחרת שתבחרו, הוא לא דבר קל ועלול להביא איתו הרבה מאוד קשיים. מצד שני ישנן גם הזדמנויות רבות ברילוקיישן והפתרון הוא פשוט הכנה נכונה ומענה לכל האתגרים אשר צפויים. למעשה פורטוגל היא אחת האפשרויות הקלות. עבור רווקים/רווקות אשר עושים את המעבר לבד זה יכול להיות יותר קל מצד אחד, לא צריך להיות מוטרדים מבתי ספר ונושאים הקשורים לילדים;

אך מצד שני גם יותר קשה בלי משפחה. במאמר זה תוכלו לקבל מידע לגבי רילוקיישן לפורטוגל, אך יתכן שחלק מהמידע הוא מידע אוניברסלי אשר יכול להיות רלוונטי גם ברילוקשיין למדינות אחרות.

למה דווקא פורטוגל?

ישנם אנשים אשר יש סיבה מיוחדת אשר מושכת אותם למדינה מסוימת, כמו למשל בני זוג ממדינות זרות וזה יכול להביא אותם לכל מדינה בגלובוס. אבל ישנם אנשים אשר רוצים שינוי בחייהם ומחפשים אחר הזדמנויות חדשות, ואז הם בוחנים את האפשרויות ובהתאם לכך מקבלים את ההחלטה. מה שאנו בעצם אומרים זה שיש הרבה סיבות פרקטיות מדוע לבחור ברילוקייישן לפורטוגל.

בראש ובראשונה ניתן להזכיר את האפשרות לקבלת אזרחות פורטוגלית. לא נרחיב הרבה בנושא זה, רק נציין כי דרכון פורטוגלי ללא עורך דין הוא דרכון אירופאי אשר פותח לכם שערים רבים וקל מאוד לקבל אזרחות פורטוגלית. זאת  בעקבות חקיקה פורטוגלית המאפשרת לצאצאי מגורשי ספרד ופורטוגל לקבל אזרחות.

האזרחות היא אחד השיקולים החשובים מכיוון שהיא מקלה על כל העניינים ומאפשרת לכם לשהות במדינה בצורה חוקית. אך יש גם היבטים אחרים, רילוקיישן לפורטוגל מאפשר לכם ליהנות מעלות מחייה נמוכה יותר מישראל ואפשרויות תעסוקה רבות.

ידיעת השפה

אין דרך יותר טובה ללמוד שפה מאשר לחיות במדינה שבה דוברים את השפה. במהירות אתם תשלטו בשפה הפורטוגזית, דבר אשר יקל עליכם מאוד. אך יחד עם זאת ברור שההתחלות הן קשות ולכן כדאי ללמוד קצת פורטוגזית בסיסית. מצד שני אל תילחצו מהנושא, רוב האנשים בפורטוגל דוברים אנגלית כך שתוכלו להסתדר. אם תרצו ללמוד קצת פורטוגזית לקראת הרילוקיישן לפורטוגל תוכלו לעשות זאת באמצעות קורס מקוון, כך תוכלו להמשיך לתרגל גם כאשר תגיעו לפורטוגל.

רילוקיישן לפורטוגל - טיפים

הקהילה היהודית בפורטוגל

אתם לא הישראלים היחידים שמבקשים לעשות רילוקיישן לפורטוגל וכדאי מאוד ליצור קשר עם הקהילה היהודית בפורטוגל. שם תוכלו למצוא חברים והרבה מאוד עזרה, מדברים קטנים ועד עזרה במציאת עבודה; הכל בהתאם לקשרים החברתיים שתרקמו. תוכלו בקלות להיעזר באינטרנט וברשתות החברתיות ולחפש ישראלים בפורטוגל.

עבודה באירופה

יש אנשים אשר עושים רילוקיישן לפורטוגל לצורך פתיחת עסק, אחרים מחפשים עבודה בתור שכירים. אם יש לכם אזרחות פורטוגלית הכל יותר פשוט, אם אין לכם אזרחות תצטרכו לפנות לעורך דין מקומי המתעסק בענייני הגירה על מנת להשיג את אישורי העבודה.  אם בכוונתכם לפתוח עסק, גם כן כדאי להיוועץ בעורך דין מקומי על מנת להכיר את כל הפרוצדורות.

מגורים

מגורים הם דבר חשוב ולמעשה הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות. בסופו של דבר כאשר המטוס נוחת בפורטוגל אתם צריכים להגיד למונית לאן לקחת אתכם… אם אתם מגיעים אולי מוטב שאחד מבני המשפחה יערוך ביקור מקדים וימצא את מקום המגורים המתאים. מי שמגיע לבדו הוא יותר גמיש ויכול למצוא גם מקום זמני עד שיסתדר. אך כאשר מגיעים עם משפחה יש לקחת בחשבון משתנים רבים, כמו למשל הקרבה לבית הספר, ולכן חשוב לבדוק לעומק את הנושא.

שירותים

כאשר אתם עושים רילוקיישן לפורטוגל אתם זקוקים לשירותים שונים. זה בדיוק כפי שאתם חיים בארץ, רק בפורטוגל. למשל תזדקקו לספק אינטרנט, טלוויזיה בכבלים,

טלפון סלולרי וכל מיני שירותים שכאלו.

חשוב שתבדקו מהן האפשרויות אשר עומדות בפניכם, כדאי מאוד להתייעץ עם מי שחי בפורטוגל ומכיר. מי שגר שם יכול לספק לכם מידע רב ומועיל.

ביטוח רפואי

חשוב מאד, מאד, מאד ואל תוותרו על ביטוח רפואי. כל טיפול בבית חולים יעלה הון ללא ביטוח רפואי, אפילו שריטה קטנה. כאשר אתם עושים רילוקיישן לפורטוגל, אינכם יכולים להסתפק בביטוח רפואי המיועד למטיילים. ביטוח מטיילים מיועד למקרי חירום ובעיקר מתבסס על חזרה לטיפול רפואי בארץ במידת הצורך.

אתם זקוקים לביטוח רפואי אשר מתאים לישראלים ברילוקיישן ומאפשר לכם ולבני משפחתכם ליהנות משירותי בריאות באופן שוטף. כדאי שתבדקו את הנושא הזה לעומק ותחליטו האם תרצו ביטוח מקומי במדינת היעד, או ביטוח המיועד לישראלים בחו“ל.

רילוקיישן לפורטוגל - מה עוד?

מיסוי

ענייני מיסוי יכולים להיות דבר מורכב.

כאשר יש לכם תושבות בישראל עליכם לשלם בארץ מסים, אך כאשר אתם מתפרנסים בחו“ל אתם צריכים לשלם גם שם מסים. המזל ברילוקיישן לפורטוגל הוא שבין שתי המדינות ישנה אמנת מס המונעת כפל מס ומקלה על ההתנהלות. אבל חשוב שתתייעצו עם רואה חשבון העוסק במיסוי בינלאומי ותסדירו את המעמד שלכם מול רשויות המס בארץ.

הכרת היעד

כאשר אתם עושים רילוקיישן לפורטוגל אתם יכולים לבחור בין ערים ואזורים שונים במדינה. כדאי שתכירו קצת את האזור שאתם מתכננים להגיע אליו. חשוב שתדעו מה יש שם, מהן אפשרויות התעסוקה, מוסדות החינוך וכו. בין הערים המרכזיות בפורטוגל ניתן להזכיר את ליסבון עיר הבירה, אך ישראלים רבים אשר עושים רילוקיישן לפורטוגל בוחרים גם במקומות כמו בלמונטה, פורטו, בראגה וערים אחרות.

מוסדות חינוך

יתכן שהסיבה שבחרתם רילוקיישן לפורטוגל היא לצורך לימודים באחת המוסדות להשכלה גבוהה. הלימודים בפורטוגל זולים יותר וזה בהחלט מוסיף לקורות החיים שלכם כאשר למדתם בחוץ לארץ. במקרה שכזה בוודאי תרצו לבחור בלוקיישן הקרוב למוסד הלימודים, כך תוכלו לחסוך בהוצאות נסיעה ובזמן.

אך כאשר מדובר במשפחה השיקולים קצת יותר מורכבים, ואתם צריכים לחשוב על מוסדות החינוך של הילדים. הקרבה למוסדות החינוך היא דבר חשוב, אך ישנם עוד שיקולים אחרים שצריך לקחת בחשבון. בכל מקרה כאשר אתם עושים רילוקיישן לפורטוגל עם ילדים אתם תמיד צריכים לבדוק את אפשרויות הלימוד.

לסיכום

רילוקיישן לפורטוגל יכול לפתוח בפניכם אפשרויות רבות ויכול לעשות שינוי משמעותי בחיים שלכם. אתם יכולים לעשות זאת לתקופת זמן מוגבלת, של שנתיים שלוש או אולי אפילו יותר. אך אתם יכולים לעשות זאת ללא הגבלת זמן. רק מה שחשוב זה הכנה נכונה ואיסוף מידע לגבי היעד.

 

Subscribe